[Список текстов] [Войти]

Любава

    Корабель-Рятувальник Open Arms

оригинал на kyivpost

Open Arms Uno у Барселоні

Увечері 8 червня 2022р. на набережній Барселони і на мосту La Rambla del Mar велелюдно. Тут президент Генералітету та мер міста, десятки знаменитостей та журналістів. Новий флагманський корабель Open Arms Uno входить у бухту. Перекриваючи корабельну сирену, співає інша сирена — меццо-сопрано Mar Esteve.

Мер Барселони Ада Колау, засновник Proactiva Open Arms Оскар Кампс, Президент Генералітету Каталонії Пере Арагонес, меценат Енріке Пинейро

Open Arms Uno у порівнянні з рештою суден цього типу — Astral, Golfo Azzuro — справжній плаваючий палац. 66 метрів завдовжки, 15 метрів завширшки. Капітанська рубка із панорамним видом, сучасна система навігації. Тепер рятувальники можуть бачити човни із біженцями навіть на далекій відстані і  фіксувати судно на одному місці, щоб в умовах поганої видимості та зв’язку рятувальні човни могли б повернутися назад. Вертолітний майданчик дозволяє доправляти постраждалих до клініки на березі. На палубі площею 353 кв. м. можуть розміститися до тисячі людей. 31 місце для екіпажу, госпіталь на 26 ліжок, дві закриті зони відпочинку для команди, довгі коридори з індивідуальними каютами, простора кухня, великі морозильні камери, душ, обладнаний прямо на палубі, чотири чудові човни RHIB.

Презентацію Open Arms Uno вів співак “Joan Dausà”. Засновник Proactiva Open Arms Оскар дорікнув європейській владі у навмисній бездіяльності та створенні труднощів для порятунку життів, подякував каталонцям за постійну підтримку його організації: «Це корабель, який представляє громадян і народ і буде послом Барселони, куди б він не прямував».

Оскар Кампс та його новий флагманський корабель Open Arms Uno

Президент Генералітету Каталонії Пере Арагонес подякував Open Arms за роботу, яку мала б виконувати держава. Мер Барселони Ада Колау говорила про інституційний расизм та лицемірство європейської політики та вимагала притягнути до відповідальності колишнього міністра внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні за блокаду корабля Open Arms із 147 мігрантами біля берегів Сицилії. Президент порту Барселони Даміла Кальве сказав, що завдяки Open Arms Середземне море з бар’єру перетворюється на міст. Корабель привітав Енріке Піньєйро – знаменитий пілот, режисер, правозахисник, меценат, президент ONG Solidaire, неурядової організації, що подарувала корабель Open Arms.

Далі було шоу La Fura dels Baus. Було показано імітацію порятунку на воді та посадки біженців на корабель. На верхній палубі стояли учасники шоу у золотих рятувальних термоковдрах. Ті, що закріпилися на рамі, на двох підйомних кранах корабля, рухомі мережі з повітряних гімнастів символізували людське братство. Звучала музика. З верхніх палуб розбризкували воду, у хмарі водного пилу переломлювалося світло прожекторів. Корабель почав віддалятися, знову заспівала Mar Esteve і загув гудок.

Флотилія Open Arms врятувала вже 62 720 життів, зняла зі скель і супроводила до берега у власних човнах сотні тисяч людей. https://www.openarms.es/uploads/que_hacemos/infografias/2022/cast.png Понад 8 років існує українська місія Open Arms. Кораблі доставляють вантажі до України, а спеціальні авіарейси вивозять біженців. З березня до Барселони, Мадриду та Риму було вивезено понад 1150 українських біженців. Організація Solidaire, яку очолює Енріке Піньєйро, надала Boeing 787-8 Dreamliner для гуманітарних польотів у співпраці з  Fundación DKV Integralia, Fundación Pro style, Ergo Hestia та Audax Renovables, а також різними приймаючими організаціями, такими як мерія міста Гіссона і фонд Con de Paz. З Барселони відправлено 20 вантажівок із першими 300 тонами гуманітарної допомоги.

Про морський рейс до Україниу засновник Open Arms Оскар Кампс сказав так: «Ми перетнули Середземне море, Центральне Середземномор’я, Егейське море, Мармурове море, Чорне море та Дунай, перш ніж досягли останньої ділянки, де йшли морем у супроводі української армії для забезпечення нашої армії. безпеки» https://www.elperiodico.com/es/internacional/20220506/open-arms-atraca-puerto-ucraniano-13618599 Тоді доставили 24 тони продуктів. Open Arms організувала медичний чат “Doctors for Ukraine”. https://doctorsforukraine.org/